X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Linux Hosting Nedir ?

AnasayfaYazılarWeb HostingLinux Hosting Nedir ?

Linux Hosting,

Linux işletim sistemi üzerine inşaa edilmiş yazılım dillerinin derlemelerini yorumlayan web barındırma sistemine Linux Hosting denilmektedir. 

Cpanel, Plesk, DirectAdmin vb. Kontrol panelleri ile dosyaların düzenlendiği, e-posta hesaplarının açıldığı, veritabanlarının oluşturularak PhpMyadmin ile yönetildiği yapılara dönüştürülmüş olan Linux Web Hosting paketleri ile Mysql veritabanı, php yazılım dili ağırlıklı linux tabanlı kütüphanelerin kullanıldığı yazılımların daha verimli ve hatasız çalıştırılması en büyük avantajı olmaktadır.

Bazı windows işletim sistemleri üzerine kurulu Php ve Mysql gibi yapıların bulunduğu sistemlerde de her ne kadar Linux Tabanlı yazılımlardan olan php gibi sistemleri çalıştırıyor olsada, WordPress, Joomla gibi yazılımların kullandığı modüller yada eklentiler Linux kütüphanesini kullanmakta olduğundan ve performans olarak derleme yapının tercih edilmemesi açısından Linux Hosting yine seçenek olmaktan uzak gereklilik ve ihtiyaç olarak kullanılmaktadır.

Kısa bir özet ile sonlandırırsak yazımızı ; Linux Web Hosting yapılarında Php, Perl, Ruby gibi programlama dillerini kullanarak projelerinizi geliştirecek sisteme sahip olursunuz.

Linux Hosting Paketlerimizi incelemek ve satın almak için buraya tıklayınız.

 


Top