Bilgi Bankası Sorunlarınıza daha kolay yanıt bulmak için bilgi bankasını ziyaret ediniz.

Ücretsiz SSL ?

Ücretsiz SSL Sertifikası

 

 

SSL sertifikaları güncellenen tarayıcılarla birlikte kullanım zorunluluğu haline gelmiş olup yıllık maliyetler ile hesaplandığında kullanım alanına göre bir çok farklı paket ile sunulmakta olup fiyatları ise sertifika yapılarına göre garanitledikleri sigorta oranlarına göre değişmektedir. . Tarayıcılar tarafından SSL sertifikasına sahip olmayan siteler için "Güvenli değildir" uyarısı ile ve google doğrulama araçlarının da artık ssl sertifikasına sahip olmayan siteler için doğrulama yapmıyor olmasından ötürü kurulumu artık zorunlu hale getirilmiştir.

Hosting hizmetlerimizde, SSL sertifikası ücretsiz olarak hosting panelleriniz üzerinden ister kendiniz isterseniz bizler tarafından kurulumu yapılmaktadır. Böylelikle SSL sertifikası için ayrıca ücret ödemeniz gerek yoktur.

Neden ücretsiz?

WHM/Cpanel kontrol paneline sahip sunucularda ücretsiz ssl eklentileri kullanılabiliyor olunması sebebi ile size bu özellikten yararlanma fırsatını paylaşıyoruz.

Avantajları Nelerdir?

  1. Herhangi bir ücret ödenmez.
  2. Web siteniz, ücretli ssl sertifikalarında olduğu gibi aynen korunur.

Dezavantajları Nelerdir?

  1. Herhangi bir sigorta bedeli yoktur. (SSL koruması aşılarak meydana gelen bir zararın karşılanması için sigorta bedeli bulunmamaktadır.)
  2. Her 3 ayda bir otomatik olarak yenilenir. (Yenileme sürecinde nadir de olsa kısa sürelik kesinti olabilmektedir.)